عمومی زندگی سرگرمی خوابیدن عاشقانه عاشقانه

عمومی: زندگی سرگرمی خوابیدن عاشقانه عاشقانه سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی از سیاست‌های داخلی و جهانی روحانی حمایت می‌کنیم/ برجام یک موفقیت در منطقه‌ای م

اولین مقام عالی‌رتبه که هم بعد از انقلاب و هم بعد از برطرف تحریم‌ها به کشور عزیزمان ایران سفر کرد روسای جمهوری وقت اتریش بودند.

از سیاست‌های داخلی و جهانی روحانی حمایت می‌کنیم/ برجام یک موفقیت در منطقه‌ای م

سفیر اتریش در تهران: از سیاست های داخلی و جهانی روحانی حمایت می کنیم/ برجام یک موفقیت در منطقه ای مملو از منازعات و جنگ های داخلی است

عبارات مهم : اتریش

اولین مقام عالی رتبه که هم بعد از انقلاب و هم بعد از برطرف تحریم ها به کشور عزیزمان ایران سفر کرد روسای جمهوری وقت اتریش بودند.

نشست خبری سفیر اتریش به مناسبت مناسبت صد و شصت امین سال روابط کشور عزیزمان ایران و اتریش در محل سفارت منزل این کشور برگزار شد.

از سیاست‌های داخلی و جهانی روحانی حمایت می‌کنیم/ برجام یک موفقیت در منطقه‌ای م

به گزارش عصر ایران، اشتفان شولتز سفیر اتریش در پایتخت کشور عزیزمان ایران در این نشست در پاسخ به پرسش عصر کشور عزیزمان ایران در مورد سخت گیری صدور ویزا به وسیله اتریش جهت ایرانی ها گفت: افزود: به عنوان سفیر آرزو دارم که تعداد روادید صادر شده است هر ساله دو برابر شود. در حال حاضر 30 کارمند و پرسنل در سفارت مشغول به فعالیت هستند که این تعداد از نظر سیاسی اهمیت خاصی دارد و به جز یکی دو نفر بقیه کارکنان در زمینه خدمات کنسولی و صدور روادید فعالیت می کنند و به کار مهم که مشورت سیاسی است کمتر توجه شده است است.

وی خاطر نشان کرد: ما در سال گذشته 1600 دانشجو ایرانی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اتریش پذیرش کردیم همزمان صدور روادید از نظر تعداد هم به میزان قابل توجه زیاد کردن یافته است.

اولین مقام عالی‌رتبه که هم بعد از انقلاب و هم بعد از برطرف تحریم‌ها به کشور عزیزمان ایران سفر کرد روسای جمهوری وقت اتریش بودند.

سفیر اتریش در پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: در وقت شروع به کارم در پایتخت کشور عزیزمان ایران مدت وقت مورد نیاز جهت صدور روادید چهار ماه بود که با برون سپاری این مدت به میزان زیادی کم کردن یافته است.

وی در عین حال گفت: تعداد قابل توجهی از کسانی که از روادید استفاده می کنند با نشانه مهاجرت روادید می گیرند و متاسفانه این امر باعث می شود مدت وقت انتظار جهت بررسی روادید به درازا بکشد.

سفیر اتریش در پاسخ به پرسش دیگر عصر کشور عزیزمان ایران در مورد برجام و اینکه در صورت خروج آمریکا از برجام، اتریش چه تصمیمی خواهد گرفت گفت: از زاویه نگاه سیاست خارجی اتریش، برجام هم کارایی مورد نیاز را داشته و هم نتیجه های مثبتی داشته هست. براساس گزارش هایی که شرکت بین المللی انرژی اتمی منتشر می کند، کشور عزیزمان ایران مرتب به تعهد خود درخصوص برجام پایبند بوده است.

از سیاست‌های داخلی و جهانی روحانی حمایت می‌کنیم/ برجام یک موفقیت در منطقه‌ای م

شولتز ادامه داد: ما به این توجه نمی کنیم که آمریکا چه سیاستی جهت برجام در پیش می گیرد؛ یا تصویر العمل کشور عزیزمان ایران راجع به خروج احتمالی ایالات متحده از برجام چه خواهد بود. ما در سیاست خارجی خود تلاش می کنیم دولت و کنگره ایالات متحده آمریکا را به این درجه از اطمینان برسانیم که کشور عزیزمان ایران همواره به تعهدات خود راجع به برجام پایبند بوده است.

وی خاطر نشان کرد: برجام متعلق به کشورهای ١+٥ نیست؛ بلکه متعلق به جامعه جهانی هست؛ شورای امنیت شرکت ملل متحد به نمایندگی از جامعه جهانی بر برجام صحه گذاشته هست. اگر در این پروسه کشوری تصمیم بگیرد به تعهد خود عمل نکند، تعهد جامعه جهانی پابرجا خواهد ماند. برجام روندی کاملا ساختارمند و چندمرحله ای را با رعایت وقت های مشخص جهت خروج یکی از طرف های پیمان از تعهدات خود در نظر گرفته هست. از دید اتریش باید این گام های مشخص در نظر گرفته شده است جهت خروج احتمالی یکی از طرفین طبق ماده ٣٦ برجام برداشته شود.

اولین مقام عالی‌رتبه که هم بعد از انقلاب و هم بعد از برطرف تحریم‌ها به کشور عزیزمان ایران سفر کرد روسای جمهوری وقت اتریش بودند.

سفیر اتریش در شروع این مراسم در اشتفان شولتز سفیر اتریش در پایتخت کشور عزیزمان ایران در نشست خبری که به مناسبت صد و شصتمین سال روابط کشور عزیزمان ایران و اتریش برگزار شد، گفت: روابط تاریخی کشور عزیزمان ایران و اتریش به بیش از هفت قرن پیش برمی گردد و روابط بین دو کشور آکنده از همکاری و تعامل بوده است.

وی با اشاره به حضور ۳۰ هزار ایرانی در اتریش خاطرنشان کرد: تمرکز بر دیپلماسی نرم بستر مهم و خصوصیت بارز دو کشور بوده است.

از سیاست‌های داخلی و جهانی روحانی حمایت می‌کنیم/ برجام یک موفقیت در منطقه‌ای م

شولتز درخصوص تبیین روابط دوستانه کشور عزیزمان ایران و اتریش گفت: سفارت اتریش از معدود سفارتخانه هایی بود که در تمام دوره انقلاب در کشور عزیزمان ایران دایر بود علاوه بر این پرفسور فراین نینگر فردی، در جنگ کشور عزیزمان ایران و عراق اقدام به اعزام مجروحین شیمیایی کرد و توصیه نظرات وی در جامعه بین الملل مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: نخستین مقام عالی رتبه که هم بعد از انقلاب و هم بعد از برطرف تحریم ها به کشور عزیزمان ایران سفر کرد روسای جمهوری وقت اتریش بودند.

سفیر اتریش در پایتخت کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: هواپیمایی اتریش تنها خط هوایی غربی بود که پروازهای خود را قطع نکرد و مدت دو سال است که خط هوایی به اصفهان و شیراز برقرار کرده است.

وی ادامه داد: بانک اوبربانک اتریش نخستین بانک اروپایی بود که در سپتامبر ۲۰۱۷ خط اعتباری یک میلیارد یورویی به پروژه های ایرانی تخصیص داده شده است داد.

این دیپلمات اتریشی در ادامه توسعه بخش شخصی را از جمله موضوعاتی دانست که دو طرف در روابط خود بر آن متمرکز شدند.

سفیر اتریش گفت: این کشور اعتقاد راسخ دارد که دیگر نباید به طرح اقتصاد مقاومتی به عنوان سیاست انزواگرایانه که از حضور سرمایه گذار واهمه دارد، نگاه کرد و اقتصاد مقاومتی کشور عزیزمان ایران را تشویق می کند که کارهای بر زمین مانده از جمله چارچوب های قانونی را هر چه سریع تر دنبال کند و این طرح منجر به رشد اقتصادی و وقت سازی جهت بنگاه های اقتصادی در خاورمیانه خواهد شد.

شولتز با بیان اینکه اتریش از سیاست های حسن روحانی راجع به اصلاحات داخلی و تعامل زیاد با جامعه جهانی حمایت می کند، اظهار کرد: اتریش آمادگی خود را جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران در زمینه توسعه بخش شخصی و اشتغال جوانان اعلام می کند.

وی ادامه داد: اتریش آمادگی دارد جهت گذار از اقتصاد تجاری به اقتصاد تولید محور با کشور عزیزمان ایران همکاری کند و ما در تلاش هستیم حجم مبادلات تجاری را به دوران پیش از تحریم برگردانیم.

سفیر اتریش در پایتخت کشور عزیزمان ایران مهمترین اتفاق دوران تازه را مذاکرات هسته ای و برجام بیان کرد و اظهار داشت: اتریش از اینکه وقت میزبانی مذاکرات هسته ای را داشت به خود می بالد و جهت خود این حق را قائل است که خود را از بازیگران برجام بداند و در حفظ آن بکوشد.

وی خاطرنشان کرد: توافق هسته ای داستان یک موفقیت در منطقه ای مملو از منازعات و جنگ های داخلی هست. اتریش به عنوان یک کشور بی طرف که عضو هیچ پیمان نظامی نیست هر چه در توان دارد انجام می دهد تا کنگره و دولت آمریکا را متقاعد کند در این توافق باقی بماند.

وی تصریح کرد: ما به طور کامل واقف هستیم که استمرار شرایط عدم اطمینان به فضای عمومی سرمایه گذاری کمک نخواهد کرد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۱۶۰ سال روابط دیپلماتیک دو کشور گفت: انجمن فرهنگی کشور عزیزمان ایران و اتریش ۶۰ سال قدمت دارد. این انجمن مهمترین انجمن فرهنگی اتریش در منطقه خاورمیانه و بزرگترین موسسه زبان کشور اتریش در دنیا است.

واژه های کلیدی: اتریش | ایران | سیاست | ایرانی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz