عمومی زندگی سرگرمی خوابیدن عاشقانه عاشقانه

عمومی: زندگی سرگرمی خوابیدن عاشقانه عاشقانه سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز اخبار پزشکی شناسایی تنها ۴۰درصد مبتلایان ، آخرین آمار مبتلا شدن به ایدز در کشور

رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت ضمن اعلام آخرین موارد مبتلا شدن به این بیماری در کشور، برنامه‌های وزارت بهداشت جهت کنترل این بیماری در جو

شناسایی تنها ۴۰درصد مبتلایان ، آخرین آمار مبتلا شدن به ایدز در کشور

آخرین آمار مبتلا شدن به ایدز در کشور/ شناسایی تنها ۴۰درصد مبتلایان

عبارات مهم : آخرین

رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت ضمن اعلام آخرین موارد مبتلا شدن به این بیماری در کشور، برنامه های وزارت بهداشت جهت کنترل این بیماری در جوانان را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر پروین افسرکازرونی در نشست خبری امروز وزارت بهداشت راجع به برنامه این وزارتخانه جهت پیشگیری و کنترل ایدز و بیماری های آمیزشی در جوانان توضیح داد و گفت: طبق برنامه چهارم استراتژیک پیشگیری و کنترل ایدز، ۱۱ استراتژی در این زمینه وجود دارد که اطلاع رسانی و آموزش به جوانان و نوجوانان محور مهم این فعالیت ها قرار دارد. به همین منظور آموزش و کسب مهارت به وسیله نوجوانان و جوانان راجع به آشنایی این بیماری و چگونگی پیشگیری از مبتلا شدن به آنها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به همکاری وزارت آموزش و پرورش جهت ارائه این برنامه ها به دانش آموزان و نوجوانان ادامه داد: نشانه ما تا آخر سال ۹۸ این است که ۷۰ درصد دانش آموزان آموزش های مورد نیاز را در این زمینه کسب کنند. علاوه بر آموزش و پرورش با هلال احمر و وزارت علوم نیز تفاهم نامه هایی در این زمینه امضا شده است است تا نوجوانان و جوانان بتوانند آموزش ببینند و به عنوان مربی، این دانسته ها را به همسالان خود انتقال یافته کنند. با نیروهای مسلح نیز تفاهم نامه ای جهت آموزش به سربازان در هنگام ورود به خدمت و همچنین در طول آن امضا شده است است.

شناسایی تنها ۴۰درصد مبتلایان ، آخرین آمار مبتلا شدن به ایدز در کشور

راه اندازی کلوب های سلامت جوانان و نوجوانان جهت پیشگیری از ایدز

رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت افزود: یکی از برنامه های ما آموزش به نوجوانان و جوانانی است که به علت زمینه خانوادگی زیاد در معرض مبتلا شدن به این امراض قرار دارند یا به واکنش‌ها پرخطر گرایش دارند و آن را انجام می دهند. در این زمینه برنامه ای به نام کلوب سلامت جوانان و نوجوانان اجرا می شود که در نظر داریم فعالیت های آن را گسترش دهیم. یکی از شرکای مهم ما جهت تعالی فرهنگی، روحانیون و رهبران مذهبی هستند و امیدواریم امسال بتوانیم اجرای این بخش از برنامه ها را در اولویت خود قرار دهیم.

رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت ضمن اعلام آخرین موارد مبتلا شدن به این بیماری در کشور، برنامه‌های وزارت بهداشت جهت کنترل این بیماری در جو

آخرین آمار مبتلا شدن به ایدز تا ابتدای دیماه ۹۶

کازرونی در خصوص آخرین آمار مبتلا شدن به اچ آی وی/ایدز در کشور نیز توضیح داد و گفت: تا ابتدای دی ماه حدود ۳۶ هزار و ۵۷۱ مورد مبتلا شدن به این بیماری تشخیص داده شده است که ۵۰ درصد آن در گروه سنی ۲۱ تا ۳۵ سال اتفاق افتاده هست. موارد شناسایی شده است ۴۰ درصد آمار مبتلایان هستند و ۶۰ درصد آنها هنوز از اوضاع خود آگاهی ندارند. شاخص ها نشان می دهند که ما این موارد را دیر شناسایی می کنیم. به همین علت احتمال اینکه افراد ۲۱ تا ۳۵ ساله در سنین نوجوانی به این بیماری مبتلا شده است باشند، وجود دارد. همچنین زیاد موارد مبتلا شدن به اچ آی وی/ایدز در سنین کمتر از ۱۵ سال به علت انتقال بیماری از مادر به کودک درگیر آن شده است اند.

وی تصریح کرد: یکی از سیاست های ما در زمینه درمان افرادی که وارد مرحله ایدز شده است اند، شروع درمان به محض تشخیص هست. چون درمان امروز به عنوان راهکاری جهت پیشگیری محسوب می شود و فرد زندگی عادی تری خواهد داشت. علاوه بر آن با توجه به اینکه حجم ویروس در بدن بیمار کم کردن پیدا می کند، از انتقال به دیگران نیز جلوگیری می شود.

شناسایی تنها ۴۰درصد مبتلایان ، آخرین آمار مبتلا شدن به ایدز در کشور

واژه های کلیدی: آخرین | آموزش | کنترل | برنامه | بیماری | جوانان | نوجوانان | مبتلا شدن | وزارت علوم | وزارت بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz