عمومی زندگی سرگرمی خوابیدن عاشقانه عاشقانه

عمومی: زندگی سرگرمی خوابیدن عاشقانه عاشقانه سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز سیاسی خاکستری ها چه کسانی هستند؟، رقابت اصلاح طلبان با شورای نگهبان

رقابت اصلاح طلبان با شورای نگهبان روز گذشته شوک اصلاح طلبی به انتخابات شورای شهر بود. تعدادی زیادی از اصولگرایان نام آشنای شورای شهر به وسیله اصلاح طلبان حاضر

رقابت اصلاح طلبان با شورای نگهبان
روز گذشته شوک اصلاح طلبی به انتخابات شورای شهر بود. تعدادی زیادی از اصولگرایان نام آشنای شورای شهر به وسیله اصلاح طلبان حاضر در دولت و مجلس ردصلاحیت شدند.

عبارات مهم : نامزدهای انتخاباتی – انتخابات شورای شهر
ظاهرا بعد از ردصلاحیت احمدی نژاد به وسیله شورای نگهبان ردصلاحیت جهت اصلاح طلبان در شورای نظارت مزه کرده و گرم شدند.

تبلیغات با پول کارگر بیکار
روز گذشته تصویری در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … دست به دست می شد که حکایت از پوسترهای تبلیغاتی منزل کارگر به نفع حسن روحانی داشت. در همین رابطه خیلی ها از اینکه پول کارگر بی نوا خرج تبلیغات روحانی می شود اعتراض کردند. در همین رابطه الیاس نادران توئیت کرد: “پارسال نزدیک ۱۰۰ هزار کارگر بدون کار شدند ولی گویا منزل کارگر دلواپس بدون کار شدن آقای روحانی است.”

کف خیابان تلگرام
مسابقه از کف خیابان به اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … انتقال یافته شده است هست. همه نامزدها توان ستادی و شرکت هواداران خود را در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … سامان دادند. تحلیل ها این است که مردم ما این روزها زیاد در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … مثل خبر رسان تلگرام و توییتر هستند و کمتر کسی است که از این فضا فاصله داشته باشد. افراد مسن هم زیاد تحت تاثیر جوانترهای خانواده اند و نیازی به تبلغات خارج از خبر رسان تلگرام وجود ندارد.
در همین رابطه یک بررسی مجازی و میدانی نشان می دهد که در میان سه نامزد مهم بیشترین حجم تبلیغات مربوط به حسن روحانی و بعد ابراهیم رئیسی و سپس باقر قالیباف است.
ولی به نظر می رسد تحلیل فعالان ستادهای انتخاباتی خیلی هم به واقعیت نزدیک نباشد. درست است که تعداد قابل ملاحظه ای از مردم ما در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … فعال هستند ولی الزاما تحلیل سیاسی و انتخاباتی خود را از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … نمی گیرند. کارکرد این شبکه ها جهت مردم، علی رغم تصور فعالان انتخاباتی، خیلی سیاسی نیست. از اینرو غفلت از کف خیابان و تبلیغات صورت به صورت می تواند هم در میزان همکاری انتخاباتی و هم آشنایی و تصمیم مردم جهت رای دادن مضر باشد.

خاکستری ها چه کسانی هستند؟، رقابت اصلاح طلبان با شورای نگهبان

رئیسی و قالیباف می مانند
احتمال دارد تصمیم قالیباف و رئیسی جهت کناره گیری به نفع هم عوض کردن کند.  پیش از این تصمیم این دو نامزد جهت حضور در انتخابات، مستند به اوضاع نظرسنجی ها و در نهایت کناره گیری یک نفر به نفع دیگری بود.
ولی ممکن است این سیاست در آینده عوض کردن کند و هردو تا انتها بمانند. عوض کردن اوضاع روحانی در نظرسنجی و جذب آرای خاکستری از روحانی به قالیباف، می تواند مهمترین علت جهت ماندن ایندو نامزد اصولگرا تا آخر انتخابات باشد.

خاکستری ها چه کسانی هستند؟
حتما شما هم زیاد شنیدید که هرنامزدی به فکر آرای خاکستری هست. ولی آرای خاکستری چه کسانی اند؟ آرای مرددها؟ آرای مستضعفین؟ آرای آدم های بی تفاوت؟ آرای آدم های “نمی دانم به چی کسی رای می دهم” ؟
به نظر می رسد هیچکدام از اینها آرای خاکستری نیستند. به تعبیر دقیقتر،هستند؛ ولی همه آرای خاکستری را در بر نمیگیرند.
بعد آرای خاکستری چه نوع آرایی است؟
یک دسته آرا داریم که تنها ایدئولوژیک رای می دهند. به جهت اهمیت نظام اسلامی و قانون و توصیه بزرگان در هر انتخاباتی شرکت می کنند.
دسته دیگر آرا سیاسی و جریانی اند. این گروه دوم به جهت هواداری به یک فرد یا گروه سیاسی در انتخابات فعال می شود و نقش آفرینی دارد.
ولی دسته سوم کارکردی و کسانی اند که اگر احساس کنند رایشان در زندگی شخصی و اجتماعی ثمربخش است وارد صحنه می شوند. این جمعیت  حدود ۶۰ درصد رای دهنگان ما را تشکیل می دهند.
ولی این افراد چگونه پای صندوق می آیند؟ یا با وعده های انتخاباتی پای صحنه اند و یا هیجان های سیاسی. هرکدام نیز بچربد تصمیم ساز هست. به عنوان نمونه هیجان سال ۸۸ توانست آرای خاکستری را پای صندوق بیاورد. ولی همین جمعیت در انتخابات مجلس در پایتخت کشور عزیزمان ایران غایب بودند.
ولی توصیه مهم اینجاست؛ اگر نامزدهای انتخاباتی با برنامه وارد مسابقه شدند و تصمیم دارند حرف ارزش شنیده شود باید از هر نوع رفتاری هیجانی و احساسی که مدل تصمیم گیری آرای خاکستری را عوض کردن می دهد پرهیز کنند. آیا که پیروز نهایی هیجانات انتخاباتی اصلا معلوم نیست و هر اتفاقی ممکن است بیافتد.

دوقطبی خوب
دوقطبی اصلا چیست و آیا بد است؟  دوقطبی خوب هم داریم؟
دوقطبی حقیقی، دوقطبی حق برابر باطل هست. طبیعی است که هردوقطبی دیگری که از جنس حق و باطل نباشد دوگانه است و برابر هم قرار ندارند.
ولی آن دوقطبی خطرناک، دوقطبی های کاذبی است که حقیقت ندارد و در تقابل هم نیستند ولی متضاد نشان داده می شوند و به اندازه یک دوقطبی ایدولوژیک و اصیل تعارض اجتماعی ایجاد می کند.
ولی آیا بجز حق و باطل دوقطبی خوب هم داریم؟ بله. اگر دوقطبی ها را جایگزین حق و باطل نشان دادن و دیو دلبر کردن افراد به سیاست هایی ببریم و غرض تقابل تمام و کمال دو سیاست باشد منطقی است و قابل دفاع.
مثل دو قطبی توسعه برون گرا و توسعه درون گرا.
دوقطبی مدیریت تکنوکراتی و مدیریت جهادی
دوقطبی اقتصاد تولید گرا و اقتصاد برجام محور
دوقطبی اقتصاد مردمی و اقتصاد دولتی
دوقطبی اقتصاد حامی محرومین و اقتصاد حامی سرمایه دار
و نمونه هایی از این دست….
این دوقطبی ها چنان شدید است که جهت برون رفت از وضع موجود انقلاب اقتصادی می خواهد…

رقابت اصلاح طلبان با شورای نگهبان روز گذشته شوک اصلاح طلبی به انتخابات شورای شهر بود. تعدادی زیادی از اصولگرایان نام آشنای شورای شهر به وسیله اصلاح طلبان حاضر

منبع : الف

واژه های کلیدی: نامزدهای انتخاباتی | انتخابات شورای شهر | انتخابات مجلس | اصلاح طلبان | حسن روحانی | اینستاگرام | شورای شهر | اصلاح طلب | تبلیغات | انتخابات | خیابان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz